tel. 68 383 68 57 kom. 601 562 338

Kolektory słoneczne

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA ENERGII SŁONECZNEJ

Słońce produkuje czystą i bezpłatną energię, jego oddziaływanie będzie trwać nieskończenie długo. Moc promieni słonecznych, które docierają do naszej planety w czasie jednej godziny, jest równa rocznej konsumpcji energii na Ziemi. W skali roku jeden metr kwadratowy powierzchni każdego dachu potrafić odebrać 1000 kWh. Transfer energii słonecznej w energię grzewczą jest zatem rozwiązaniem oszczędzającym zasoby naturalne. To bardzo ważny krok w kierunku ochrony środowiska i znacznego zmniejszenia kosztów ogrzewania wody.

Energia słoneczna jest dostępna w każdym miejscu na ziemi i przy jej użytkowaniu za pomocą kolektorów nie są emitowane żadne substancje degradujące środowisko. Zakup instalacji solarnej opłaca się w wielu aspektach, także w naszych szerokościach geograficznych. Dzięki użytkowaniu energii słonecznej ochraniamy nie tylko środowisko naturalne, ale również znacząco zmniejszamy koszt użytkowania naszych domostw. W naszych szerokościach geograficznych kupno kolektorów solarnych „zwrócić” się może już nawet po kilku latach od montażu.

O DOPŁATACH DO KOLEKTORÓW

Nowy program dopłat do kolektorów NFOŚiGW jest programem realizowanym we współpracy z bankami w ramach, którego są udzielane dotacje na zakup i montaż kolektorów słonecznych w formie dopłat na dokonywanie częściowych (w wysokości do 45%) spłat kapitału kredytów bankowych. Program dopłat do kolektorów przeznaczony jest dla osób fizycznych oraz wspólnot mieszkaniowych. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o dopłatach do instalacji solarnych, prosimy o skontaktowanie się z nami.